Szódabikarbóna használati tippek…

Szódabikarbóna

Szódabikarbóna tippek…

 .

A szódabikarbonát (nátrium-hidrogén-karbonát) – Baking Soda – már több mint 155 éven keresztül megbízható, tiszta, természetes, vegyszermentes megoldást kínál a háztartásokban.

Számtalanképpen felhasználhatjuk, a lakás tisztításán keresztül, a testápolásig…

Egy igazi univerzális tisztítószer (“intelligens” összetevők nélkül) : mindenféle háztartási eszköz tisztítására, súrolására: makacs szennyeződések eltávolíthatóak csempéről, edényekről (üveg, zománcozott, kerámia, rozsdamentes acél), tűzhelyről, WC csészéből, bútorokról (márványról is), mosogatóról, csaptelepekről. Króm, ezüst felületeket ragyogóvá varázsolja.

– Ruhatisztításra: tegyünk mosáskor 2-3 evőkanál szódabikarbonát a mosógépbe, elősegíti a kemény foltok fellazítását a ruhaszövetekből.

Szagtalanításra: tegyünk egy nyitott dobozkába szódabikarbónát hűtőszekrénybe, cipőbe szórjuk bele, macskaalomba is jó szolgálatot tesz.

– Testápolásra: – Puhává teszi az arcbőrt, a kezet a szódabikarbónás víz. Készítsünk pasztát vízzel (lehetőleg desztillált vízből), és kenjük fel az arcra, nyakra, dekoltázsra, a szem környékét és a szájat kihagyva, 3-5 perc után mossuk le, és észrevehetően puhábbnak látjuk arcunka

 – Folyékony szappant készíthetünk: kb 1 dl vizbe tegyünk 1 evőkanál szódabikarbónát, valamit 2-3 csepp teafaolajat. A teafaolaj természetes fertőtlenítő, míg szódabikarbóna puhítja a bőrt. Ugyanígy a mosogató vízbe is tegyünk szódabikarbónát! Az edények zsírtalanítása és tisztítása mellett óvjuk kezeinket is.

Izzadásgátlásra: két-három liter vízben oldjunk fel 2-3 evőkanál szódabikarbónát és ebben mossunk lábat. Ugyanilyen keverékkel mossuk le izzadásra hajlamos hajlatainkat.

– Korpás fejbőrre: vizes fejbőrre dörzsöljünk 2-3 evőkanál szódabikarbónát hajmosás előtt

– Fogfehérítés: vagy keverjük el természetes alapú fogkrémünkbe, vagy készítsünk pasztát: 1 evőkanál szódabikarbónát keverjünk el némi vizzel, 1-2 csepp borsmentaolajjal. Ne hasznájuk viszont 2-3 alkalomnál többet egy hónapban! Használhatjuk ugyanezt nagyobb vízmennyiséggel toroköblögetésre: frissíti a leheletet és gyógyítja az aknékat is.

Kisebb égési sérüléseket (például a leégést), vagy rovarcsípéseket -méh, darázs pók, hangya- is kezelhetünk szódabikarbónás vízzel, hűsíti a bőrt csökkenti a viszketést. De távol tarhatjuk a rovarokat is a házunkban, szódabikarbónát szórunk vándorlási útvonalaikra.

– Körömgombára:  1 tk szódabikarbónához annyi tiszta vizet adagolunk, hogy sűrű masszát kapjunk. Ezt fürdés után ecsettel, vagy kiselejtezett fogkefével felvisszük a tiszta, előkészített, fertőtlenített, körmökre. Utoljára a gombás problémásokra! Majd éjszakára laza fehér 100%-os pamut zoknit húzunk. Mindezt akár napi szinten is ismételhetjük, ameddig a gombafertőzés el nem tűnik! (Megjegyzés: Csak bizonyos gombásodások esetén használ…)

Használhatjuk fertőtlenítésre, puffadásra, fájdalomcsillapítóként, kis citromlével összekeverve pedig készíthetünk házi “fogkrémet” mivel igen jól fehéríti a fogzománcot… Sokszínűségét tekintve érdemes mindig tartani otthon.

 

Szódabikarbóna – a régi-új csodaszer

Nagymamáink mellette tették le a voksukat, és nem tévedtek. A szódabikarbóna meglepően sokféle módon alkalmazható: a konyhában, főzéskor, a háztartásban számos helyen, de különösen gyomorégés, emésztési gondok ellen, és a kellemes lehelet, a fehérebb fog célja sem áll messze tőle. Mindig tartsunk belőle otthon!

Íme néhány ok, amiért a szódabikarbóna rendszeres használata ajánlható:

Tisztítja a kezet

Nedvesítsük be a kezünket, és enyhén dörzsöljük be szódabikarbónával, mintha csak beszappanoznánk: meglepődve tapasztalhatjuk, hogy kezünk bőre tiszta és lágy lesz tőle. Ha pedig fehéríteni szeretnénk a körmeinket, körömápolás előtt áztassuk be egy tál langyos vízbe, melyhez három evőkanál szódabikarbónát adtunk.

Szagelnyelő

Noha szagtalan, a szódabikarbóna egyik jó tulajdonsága, hogy képes elnyelni a legzavaróbb illatokat is, mert semlegesíti a baktériumok okozta savas anyagokat. Hasznos a hűtőben, a beépített szekrényben vagy akár megszokott dezodorunk helyett is. Egy kevés port bedörzsölünk a hónaljunkba vagy a lábfejünkbe, és máris elfelejthetjük az izzadságszagot. Beszórhatjuk a cipőnkbe is, majd hagyjuk állni benne egész éjszaka: nemcsak, hogy szagtalanítja a lábbelit, de megakadályozza a későbbi lábgombásodást is.

Könnyíti az emésztést

Ég a gyomra? Nehezen, emészt? Könnyen segíthet rajta! Oldjon fel egy kávéskanál szódabikarbónát egy pohár vízben, és igya ki egy hajtásra! Ilyenkor olyan puffadást enyhítő oldatot kapunk, mely lúgos kémhatásának köszönhetően stabilizálja a pH-értéket, és megszünteti a túlzottan savanyú kémhatást. Az arra érzékeny személyek számára főzés közben is tehetünk egy késhegynyi szódabikarbónát az ételbe, amitől a nehezen emészthető vagy savas hatású hozzávalók (paradicsom, gyümölcsök stb.) könnyebben emészthetők lesznek.

 

Fertőtlenít

Rendszerint nem is gondolunk rá, de a fésűk, kefék, manikűrkészlet, smink-ecsetek, szivacsok és más hasonló eszközök a baktériumok melegágyai lehetnek. Alapos tisztítás, fertőtlenítés céljából tegyük azokat speciális áztató-lébe: egy mosdókagylónyi vízbe keverjünk 8 evőkanál szódabikarbónát. Hagyjuk benne állni tisztítandó, ilyen jellegű tárgyainkat egy éjszakán át, majd öblítsünk másnap reggel

Továbbá: 

  • Megőrzik élénk színüket zöldségek, ha főzéskor kevés szódabikarbónát is szórunk a vízébe.
  • Keményebb és tartósabb marad a tejszínhab, ha felverés előtt egy csipetnyi szódabikarbónát teszünk bele.
  • Mindenfajta rovarcsípésre kiváló –  a szódabikarbóna kevés vízzel keverve hatásos fájdalom és duzzadtságcsökkentő.
  • Mosatlan gyümölcsöt soha ne fogyasszunk. Tiszta víz helyett azonban javasolt 1-2 evőkanál szódabikarbónát és egy liter víz keverékét használni a mosáshoz.
  • A sütemények összeállításánál fele sütőport és fele mennyiség szódabikarbónát használjon, szép egyenletes lesz a tészta.
  • Ha nehezen fő meg a marhahús, tegyen a vízbe egy késhegyi szódabikarbónát. Más húsra is érvényes ez az eljárás.
  • Ha kemény a víz, szórjunk fürdővizünkbe 10 deka szódabikarbónát, mert annak vízlágyító hatása van.
  • Leégett étel maradványait eltüntethetjük, ha az edényben kevés vízbe kevert szódabikarbónát forralunk. Ha kihűlt, könnyen kitisztíthatjuk a lábast.
  • A csempére tapadt makacs szennyeződéseket nedves rongyra szórt szódabikarbónával dörzsölhetjük le.
  • A WC-kagylóba szórjon szódabikarbónát, majd csutakoljuk ki kefével.
  • Két púpozott kiskanál szódabikarbónából és egy kiskanál citromléből vagy vízből készítsünk sima pépet. Ezzel mossunk fogad, majd hideg vízzel öblögessünk. Fehéríti a fogzománcot.
  • Ha hajmosás előtt egy maroknyi szódabikarbónát dörzsölünk a száraz fejbőrbe, megszabadít a korpától.

A test savtalanítására: Legújabb kutatások kimutatták, hogy a rákos betegek szervezete el van savasodva. A rák akkor tud kialakulni, ha az immunrendszer nem működik jól. Ennek oka lehet a stressz, lelki problémák, a szervezet mérgezése, rossz étrend.

Dr Tullio Simoncini olasz onkológus szerint gombafertőzés okozza a rákot, és az eddigiektől teljesen eltérő terápiát ajánl: szódabikarbónás oldatot alkalmaz közvetlenül a tumoron, illetve belsőleg kúraszerűen.

1 hétig 2 kávéskanál szódabikarbóna egy pohár vízben feloldva, utána 2 hétig 1 kávéskanál szódabikarbóna egy pohár vízben feloldva. Párhuzamosan napi 5%-os szódabikarbóna fürdés és napi 3-6-szor 5%-os NaHCO3 beöntések. A szódabikarbóna nem csak a savasodást szünteti meg, de a gombákat is megöli.

A test savtalanítására=lúgosítására alkalmazható kúra: 21 napon keresztül étkezés előtt ( reggel, délben, este) 1 dl vízben(lehetőleg desztillált), Oldjunk fel csipetnyi szódabikarbónát. Kiegészíthetjük forró szódabikarbónás lábáztatással, illetve teljes testlemosással.

 

0

No Comments

Leave a Reply